Přijímáme nové pacienty775 648 125

Zubní implantáty a chirurgie

Zubní implantáty dnes představují nejpřirozenější a nejspolehlivější náhradu ztracených zubů .

Zubní implantát je titanový šroub, který je chirurgicky bezbolestně zaveden do čelistní kosti. Operace trvá zhruba 60-90min., je vedená v běžné lokální anestesii. Hojení po operaci je dobré a rychlé, srovnatelné s hojením po vytrženém zubu. Po krátké době několika týdnů dochází k pevnému přihojení kosti k implantátu, takzvané osteointegraci. Zubní implantát tak nahradí kořen ztraceného zubu. Do takto vytvořeného umělého kořene je usazena nástavba a ta je opatřena korunkou. Nahradit lze jeden i několik ztracených zubů, je možné zhotovit i kompletní nové fixní zuby na implantátech pro bezzubou čelist . Zubní implantáty tak pomáhají řešit i ty situace, na které je klasická protetická stomatologie krátká, například ztráta stoliček na jedné straně čelisti. Zubní implantáty dokáží nahradit snímací náhrady řešením, které je pevné.

Největší výhodou náhrady zubu dentálním implantátem je to, že se nemusí brousit a dávat pod korunku sousední zuby , tak jako u klasického můstku.
Zubními implantáty můžeme také přichytit celkovou zubní náhradu, která v puse již nedržela i při vyčerpání všech snah o retenci náhrady, včetně různých lepidel. Zubní implantáty vrací plnohodnotnou funkci a komfort, na kterou byl pacient zvyklý.Zubní implantáty - ceník

Navíc je dnes toto ošetření i cenově dostupnější. S velice kvalitním systémem Dentis jsme schopni zrekonstruovat kompletní náhradu zubu i s korunkou do 33 tisíc korun (zavedení implantátu- 14 000Kč, protetická rekonstrukce- 19 000Kč).
Zubní implantáty jako spolehlivé řešení
Ve vhodných případech je možné špatný zub odstranit a nahradit implantátem v jedné návštěvě, popřípadě i opatřit provizorní korunkou. Pacient tak odchází z naší zubní ordinace s novým zubem po jednom výkonu. I zdánlivě nepříznivé situace s malým množstvím kosti pro zavedení implantátu jsme schopni řešit pomocí vědecky ověřených postupů nahrazení a doplnění kosti-augmentačními technikami. Jedná se o řízenou kostní regeneraci, sinus lift až po přenosy kostních štěpů. Tyto techniky umožní okamžité či následné zavedení zubních implantátů i v místech, kde výchozí situace nebyla příznivá.

Zubní implantáty - naše praxe a zkušenosti

Na našem odborném pracovišti využíváme ošetření implantáty již od roku 2006 a máme s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Ty nadále upevňujeme na pravidelných odborných školeních a kongresech v Čechách i zahraničí.
V našem zubním centru pracujeme se dvěma kvalitními implantačními systémy: Dentis a Straumann.
Zařaďte se i Vy mezi naše spokojené pacienty ošetřené zubními implantáty a zajděte si zase s chutí na hovězí steak do své oblíbené restaurace! :-)

Protetické řešení na implantátech

Korunka a můstek na implantátu- stejně jako na zubech jde dnes zhotovit korunka či můstek s využitím náhradních kořenů-zubních implantátů. Tyto náhrady se většinou šroubují do implantátů, což umožňuje jejich dobrou hygienu a snadnou možnost jejich ev. kontroly, opravy.
Kompletní pevná náhrada všech zubů na implantátech- dnes je možné rekonstruovat kompletně celé bezzubé čelisti pevným řešením na implantátech. Do čelisti se zavede 4-6 implantátů a po zhojení se na ně šroubuje klasický můstek či Branemarkův můstek, který esteticky nahradí i ztracené části alveolu a dásní.
Hybridní snímatelné náhrady na implantátech- jsou to snímatelné náhrady, jejichž držení v puse je podpořeno dvěma až čtyřmi implantáty. Náhrady jsou vyndavací, ale výborně drží zásuvkami k implantátům.

Chirurgické extrakce zubů
Pokud nelze zub již opravit a udržet dlouhodobě v puse, je nutné ho odstranit, extrahovat. Jsme schopni zajistit jednoduché extrakce zubů, dočasných zubů, extrakce z ortodontických důvodů až po složitější chirurgické odstranění zubů moudrosti. Samozřejmě vše bezbolestně v kvalitní anestesii.