Přijímáme nové pacienty775 648 125

Dětský zubní lékař

Naše zubní centrum se specializuje také na péči o dětský chrup a to od 1. zoubku až do dospělosti. Ze zkušenosti víme, že dětský zubní lékař se dnes hledá velmi obtížně a hlavním kritériem rodičů je důvěra v lékaře. Naším cílem je vytvořit pro děti přátelské a bezpečné prostředí a postupně si vybudovat spolupráci na základě jejich důvěry.

Uvědomujeme si, že dětský pacient je zcela specifický, proto k ošetření Vašeho dítěte budeme přistupovat s lakavým a ohleduplným přístupem.

Snažíme se u dětí dbát hlavně na prevenci a ústní hygienu. Nabízíme dětskou zubní hygienu, fluoridaci, ošetření kazů zubů mléčných i stálých, extrakce zubů a v neposlední řadě oeštření děti v analgosedaci či sirupu.

Naším cílem je stát se Vaším rodinným zubním lékařem.


DĚTSKÝ PACIENT a jeho 1. návštěva.

Jak se na ni připravit ?

Dovolujeme si sepsat pár doporučení z našich zkušeností.

1. MLUVTE o kontrole zoubků s dětmi dopředu a povídejte si o tom, co dítě v ordinaci čeká, čtete si pohádky o zoubcích a zoubkových vílách apod.

2. ČISTĚTE dětem zuby i vy. Veliká pomoc pro dítě je, když pravidelně dočistíte/zkontrolujete zuby vy, jako rodiče. Nejen pro lepší kvalitu vyčistění zubů, ale především proto, ať si dítě zvykne, že do pusinky mu sahá i někdo jiný než ono samo. Tato činnost doma, v bezpečném a známém prostředí pro dítě, velice ulehčí dítěti jeho 1. vyšetření zoubků zubním lékařem.

3. FOTOGRAFIE z prostředí ordinace.
Ukažte dítěti obrázky z ordinace vašeho zubaře, ať se seznámí s prostředím, které navštívíte.

4. SEZNÁMENÍ s lékařem předem.
Na webu/či sociálních sítích určitě najdete fotografii lékaře a medailonek o něm- ať má dítě představu ke komu jde a že lékař je např. i máma/táta a co rád dělá.

5. PODPORA celé rodiny.
Až přijde den D, buďte s dítětem všude s ním, do ordinace jděte společně, i kdyby bylo dítěti již “více” let a s sebou můžete vzít i další členy rodiny jako podporu.

6. DENTÁLNÍ pomůcky
Zubní kartáček dítěte můžete vzít s sebou, pro případ, kdyby nám dítě chtělo ukázat, jak je šikovné při čistění.

7. PLYŠÁK s sebou
Velkou oporou je pro děti plyšáček či oblíbená hračka/kniha. Určité nás bude zajímat, jaké má jméno a kam všude už takhle spolu šli.

8. KLID a DOBRÁ nálada
Pozitivní přístup rodičů je bezpochyby hlavním základem pro pohodlí dítěte.
Emoce se odráží jako v zrcadle a proto je podstatná pohoda rodičů.

Ortodoncie

Spolupracujeme s ortodontistou MUDr. Tomášem Hanzelkou a jsme tak schopni zajistit následnou ortodontickou péči.