Přijímáme nové pacienty775 648 125

Dentální hygiena Praha 9

Správná zubní či dentální hygiena patří do moderního pojetí stomatologie, do Vašeho životního stylu a především jde o Vaše zdraví!
Jak moc je důležitá správná a pečlivá každodenní dentální hygiena?
Zánět dásní a parodontitida, laicky řečeno paradentóza, jsou stejně rozšířená a zákeřná onemocnění jako je zubní kaz. Jejich příčinou jsou bakterie zubního plaku, který se tvoří na místech, která nejsou dobře čištěna. Neléčený zánět dásní a parodontitida vedou k předčasné ztrátě chrupu. Bakterie a toxiny ze zubního plaku také neustále pronikají narušenými dásněmi do Vašeho těla, kde se krevním oběhem dostávají do malých cév v mozku, srdci, játrech, usazují se na stěnách cév a srdečních chlopních. Je prokázána souvislost mezi mnohými onemocněními životně důležitých orgánů a zubním plakem. Také je prokázán přestup bakterií a toxinů přes placentu na vyvíjející se plod těhotné ženy.
Jedinou prevencí je bakterie zubního plaku pravidelně a kvalitně odstraňovat a proto je velmi důležitá správná dentální hygiena. S ní Vám pomůže naše dentální hygienistka účinnými preventivně léčebnými postupy.
Při dentální hygieně hygienistka vyšetří stav Vašich dásní a profesionálně Vaše zuby vyčistí od zubního plaku, kamene a pigmentací. K tomu využívá ultrazvuk, Airflow, rotační kartáček s depurační pastou, ruční nástroje. Dozvíte se a naučíte, jak si správně pečovat o své zuby a dásně, na míru Vám vybere správný kartáček, mezizubní kartáčky a techniku čištění. Vše Vám vysvětlí a prakticky naučí. Závěrem provede fluoridaci Vašich zubů speciálním gelem v nosičích.
Dále Vás bude naše dentální hygienistka sledovat při pravidelných recallových návštěvách, vždy po půl roce, motivovat a popř. Vaše zuby vždy dočistí.Parodontitida (paradentóza) a její léčba

Pokud u Vás propukly již příznaky parodontitidy, dentální hygienistka provede po vstupní dentální hygieně podrobné parodontologické vyšetření pro zjištění závažnosti Vašeho postižení. Poté odstraní poddásňový zubní plak a kámen účinným čištěním, tzv. deep scalingem a root planingem. Tak budou nastoleny nejlepší podmínky pro hojení hlubokých struktur závěsného aparátu zubů. Bude Vás následně sledovat při pravidelných recallových návštěvách.

Naším cílem je, aby nejen Vaše zuby, ale i dásně byly zdravé, bez známek zánětu, krvácení. Jedině správnou každodenní zubní péčí si udržíte Vaše zuby v dobré kondici až do pozdního věku. Dentální hygiena se stanem Vaším životním stylem a postojem.