Přijímáme nové pacienty775 648 125

Zubní kaz – léčba

Nejčastějším onemocněním v našich ústech je zubní kaz, zánět dásní a parodontitida. Všechna tato onemocnění vznikají činností bakterií zubního plaku, který narůstá na místech, které nevyčistíme dobře. Bakterie za pomoci jimi zkvašených cukrů z potravy napadají zubní stěnu a tvoří kaz zubu. Neléčený kaz narůstá a vede k rozpadu zubu a zánětu zubní dřeně, což je doprovázeno velkými bolestmi a může vést až k předčasné ztrátě zubu.Zubnímu kazu se snažíme vždy předcházet, pokud je ale již přítomen, pak ho včas odhalit a odstranit. Defekt v zubu je následně nahrazen zubní výplní.
Zhotovujeme jak vysoce estetické kompozitní výplně (bílé), které splňují moderní konzervativní přístup k tvrdým zubním tkáním, vysokou funkčnost, anatomii i barvu přirozenou barvě zubu, tak vysoce kvalitní a časem skoro konstantní amalgámové výplně. Častěji poslední dobou volíme i nepřímé rekonstrukce, to znamená výplně zhotovené v zubní laboratoři podle přesného otisku a adhezivně pak nalepené v ústech pacienta. Jedná se o rekonstrukce typu faset, inlayí, onlayí, většinou z celokeramiky, které splňují i ty největší nároky na estetiku.

K naší práci užíváme zvětšovací pomůcky, mikroskop či lupové brýle. Výsledná práce je tak mnohem přesnější, kaz opravdu dokonale vyčištěn a výplň anatomicky navrstvená a vytvarovaná. Výplň je tak mnohem kvalitnější a déle vydrží ve funkci.

Před

Odvrtáno

Hotovo